Novinky

apr 3, 2017

Pôstna krabička pre Afriku 2017


CHARITA  BLÍZKO PRI ČLOVEKU

 

Milé dievčatá, pôstna krabička sa stala v našom internáte peknou a užitočnou tradíciou. Slovenská katolícka charita totiž znovu spustila celoslovenskú kampaň a verejnú zbierku „pôstna krabička pre Afriku.“ Poslaním zbierky je pomôcť deťom v krajinách subsaharskej Afriky.

Vypočujte si príbeh chlapčeka z tejto krajiny.

Maniriho žije spolu so svojimi tromi súrodencami, mamou a babičkou v dedine vzdialenej asi hodinu cesty pešo od mesta Kibeho. Tieto rodiny žijú na pokraji spoločnosti. Ich život preto je oveľa náročnejší. Maniriho žije bez otca a starostlivosť o deti tak zostala na pleciach matky a babky. Chudobný príbytok, niekoľko hrncov a pár kusov oblečenia sú ich jediným majetkom. Niekedy sa babke podarí zohnať prácu a vtedy za 80 centov na deň obrába pôdu iným ľuďom. Práce je však málo a preto zvyčajne jedávajú len štyrikrát do týždňa.

Minulý rok začal Maniriho navštevovať detské centrum SKCH v Kibeho. Napriek veľkej vzdialenosti chodí do centra rád. Vždy tam dostane výživné jedlo, občas nové oblečenie a naučí sa mnoho dôležitých vecí.

Milé žiačky, zapojte sa aj vy a venujte malý príspevok chudobným deťom v Afrike.

Ak sa počas pôstu rozhodnete vzdať sa napríklad svojej obľúbenej sladkosti, alebo inej drobnosti, ktorú by ste si kúpili, ušetrené peniaze vhodíte do pôstnej krabičky a tak pomôžete konkrétnym deťom v núdzi, o ktoré sa stará Slovenská katolícka charita.